https://www.example.com/biyogaz/geomembran/sistemi/biyogazgeomembransistemi.html https://www.example.com/biogas/geomembrane/system/biogasgeomembranesystem.html Example.com biogas geomembrane

Biyogaz Geomembran Sistemi

Geomembranlar biyogaz tesislerinden çıkan biyogazın depolanması için kullanılan gaz tutucu sistemlerdir. Geoembranlar genellikle iç içe geçirilmiş şekilde oluşmaktadır. Biyogaz’ın depolandığı yere iç geomembran, dış geomembran ise dış etkenlere karşı iç geomembrana koruma sağlamaktadır. İç geomembran ve dış geomembran arasında bir hava boşluğu bulunmak zorundadır bu hava boşluğu hava fanları sayesinde Poli Vinil Clorür kaplı geomembranın sabit şekilde durmasını sağlamaktadır.


Biyogaz çatı sistemleri “gaz geçirmez” ya da “koku geçirmez” şeklindedir. Geomembran çatı sistemi için kullanılan malzeme, özellikle gelişmiş ve biyogaz tankları ile kullanılmak için üretilmiş olan bir iklim şartlarına göre özel üretilmiş geomembran malzemedir. Projede tasarlanan Digesterlerin iç çaplarına göre 1,5mm kalınlıkta veya 2,0mm kalınlığında yüksek kaliteli geomembran üretilir.

 

Sistem için gerekli bileşenler aşağıdaki örnekte sıralanmaktadır:
1,5 yada 2 mm Geomembran
Digester ortasında Membran ve Ağ sistemi için Merkezi destek kolonu
PE (Polietilen) Düğümlü, UV katkılı,750 kg dayanımlı balıkçı ağ sistemi
Kolon üstünde Ağ sistemi sabitleme vidaları
Merkezi Destek ile duvar sabit kanca arasında Polyester halatlar
Kolon üstünde Polyester Halatlar için Duvar sabitleme kancaları
Geomembran sabitlemek için Galvaniz sıkıştırma rayları
Sıkıştırma Raylarında basınçlı hava sistemi
Kurulum için Bir vinç, teleskobik çalışma platformları veya iskele kurulumu gereklidir.
Poli Vinil Clorür Çift Membran Sistemi
Çift membran çatı sistemleri için kullanılan malzeme, özellikle biyogaz sistemlerinde kullanılmak üzere üretilmiş olan bir Poli Vinil Clorür kaplı polyester kumaştır. Esnekliği yüksek, hava geçirmez, UV ışınlarına dayanıklı alev geciktiricilidir. 0,35mm ve 0,55mm kalınlığında, 2000 g / m, 1500 g ağırlığa sahiptir. Geomembranın gaz geçirgenliği, <200 cm³ / (m² d bar) ile <500 cm³ / (m² d bar) arasındadır.Özel renklerde yapılabilir. Malzeme yüksek frekanslı kaynak olmaktadır.


Aydınlatma
Biyogaz Geoembran Sistemleri
Biyogaz ve Atıksu Tesisleri İçin Geoembran Sistemleri
Membranların üretim şekli :
Dünyada membranlar 2 tip üretilmektedir.
Yüksek frekanslı (HF) kaynak:
Geomembran malzemeleri kaynaklamak için alternatif bir yüksek frekans ve voltaj akımı kullanan bir işlemdir. Bu tür kaynak genellikle gaz-tungsten ark kaynağı (GTAW) güç kaynaklarında kullanılır, çünkü HF akımı temassız ark başlatma için bir yolu iyonize eder ve alternatif akımla kaynak yaparken arkı stabilize eder.
Air welded Sıcak Hava Kaynağı:
Sıcak gaz kaynağı olarak da bilinen sıcak hava kaynağı, otomotiv, çatı kaplama, tabela ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde onlarca yıldır kullanılan popüler bir tekniktir. Bu yöntem, termoplastik malzemenin erime noktasına kadar ısıtılmasını ve ardından bir sıcak hava akımı kullanılarak parçaların bir araya getirilmesini içerir. Ortaya çıkan bağ güçlüdür ve genellikle orijinal malzemeden daha güçlüdür.


High Frequency welded geomembranlar bu konuda ihtisaslaşabilen mühendislik ve arge kısmı büyük olan firmalar tarafından üretilebilir. Maliyeti daha yüksektir sebebi geomembranlarda sızdırmazlık en üst seviyede olmakla birlikte zor hava şartları olan bölgeler için kullanılmaktadır.


Air welded geomembranlar zor hava şartlarına karşı dayanımı oldukça düşüktür ve uzun ömürlü verim sağlamaz. Karasal iklim ve çok rüzgarlı alanlarda kullanımı oldukça zordur.

 

Zor hava şartları için özel olarak üretilerek müşteriye sunulmaktadır.

Geomembranların üretimi esnasında membranlar radial ve pararel olarak üretilir.
Dünyada tek paralel dizayn üretimi yapabilen firma unvanına sahibiz.


Neden biyogaz özel geomembranlarda bizi tercih etmelisiniz?
High Frequency welded üretim yapar
Kar yükü ve rüzgar dayanım değerlerini en çok sağlayabilen firmayız.
Dünyada paralel tip geomembran üretimi yapabilen tek firmayız.
Diğer firmaların hepsi radial üretim yapmaktadır.

 

https://www.example.com/biyogaz/geomembran/sistemi/biyogazgeomembransistemi.html https://www.example.com/biogas/geomembrane/system/biogasgeomembranesystem.html Example.com biogas geomembrane